نمی خواهم بگویم که این یک تست بود تا از بیان بگیرم و ببینم تا چه مدت وبلاگ مرا نگه می دارد اما بدم هم نمی آمد که کمی آن را محک بزنم.

امانتداری و کار درستی در مورد بلاگ هایی که برای محتوایشان وقت گذاشته اند و چیزی را تولید کرده اند.

سرویس بلاگینگ بیان این حُسن را به سایر حسناتش اضافه نمود.

کمتر از یکسال از درج آخرین پست من در سرویس بلاگینگ بیان گذشته است و امروز دیدم که همچنان سرپاست. عدم نمایش تبلیغات و کسب درآمد هوشمند این شرکت نیز بسیار عالی عمل می کند و پیشرفت خوبی داشته است. سرویس بلاگینگ بیان در این یک سال تغییرات خوبی هم داشته؛ فضا برای نوشتن جذب کننده است و کاربر برای نوشتن رغبت دارد.

تبریک ویژه به پایتون کاران بی حاشیۀ ایرانی!

شاید در همین حدود زمان باشد (شاید هم بیشتر) که من دیگر در شرکت طراحی سایتی که "مدیر فروش" آن بودم (یا به زعم دیگر دوستان "بازاریاب"!!) فعالیت ندارم. بعد از آن گفتم شاید بد نباشد که تحقیقی روی کدنویسی به زبان asp.net و php کنم.

علیرضا شیرازی -مدیر بلاگفا-، 7 سال پیش متنی حاوی مقایسه ای بر این زبان ها در وبلاگش نوشت. جالب آنکه آن زمان که صحبتی از python نبود، ایشان در همان نوشته به این زبان هم اشارۀ کوچکی کردند.

اما حقیقت امر شاید این باشد که با وجود و حضور زبان های جدید همانند همین python شاید دیگر بتوان گفت که زبان تحت ویندوز منسوخ شده است. زبانی که امروزه نه تنها نمی تواند آن کارایی و رقابت را در مقابل زبان های جدید داشته باشد، عملن هزینه و وقت زیادی را نیز برای طراحان وب و به تبع آن متقاضیان و شرکت های جدید که درخواست طراحی وبسایت دارند، خواهد داشت.

مشکل آنجایی بیشتر نمایان می شود که ببینیم زبان های پایه نیز خود را ارتقاء داده اند. HTML امروز نسخۀ 5 خود را در دست دارد که حتا می توان گفت وظیفۀ استایل دهی و بخشی از CSS3 را نیز خود به دوش می کشد. PHPکارها در کنار همکاری بسیار نزدیک (و موازی) با CMSهای قدرتمند دنیا، چنان خود را ارتقا می دهند که امروزه قابلیت ترکیب شدن با زبان هایی چون بوت استرپ برای واکنش گرایی وبسایت ها و موبایل فرندلی شدن را دارند. داستان تا آنجا پیش می رود که رقابت تنگ تر از این می شود. دقیقن تا آنجایی که خالقین بوت استرپ، آن را محبوب تر و ارجح تر از HTML و CSS برای واکنش گرا شدن (responsive) وبسایت ها می دانند.

HTML در یک صفحه

قطعن در این میان PHP هم نقش پررنگی خواهد داشت.

اما کجای این قصه، دیگر می توان نقشی هرچند ضعیف برای aspکارهای عزیز یافت؟

تاسف قصه آنجاییست که شما نقش توسعۀ دهندگی به معنای واقعی کلمه را در asp نخواهید داشت. قطعن مایکروسافت می تواند در زمینۀ MCSA (شبکه) موفق تر از کد عمل کند.

حال اگر حوصله کردید و تمام متن خسته کنندۀ فوق را خواندید، به شما پیشنهادی می دهم. اینکه استارت کارتان در کد را از کجا آغاز کنید.

چه بخواهید به سمت asp بروید چه سمت php. چه سمت کلاینت را برای شروع آغاز کنید چه سمت سرور را.

یا شاید هم بخواهید از الفبای کار شروع کنید. پیشنهاد من یک مرجع خوب برای آموزش است.

از این لینک آغاز کنید. بعد راهتان را پیدا خواهید کرد!

http://www.7learn.com/class?aff=34078

10 زبان کدنویسی پر استفاده